Aká farba je Naval (SW-6244)?

Pod týmto označením sa skrýva námornícka modrá, teda tmavšia modrá farba, ktorá sa často v móde používa ako elegantná alternatíva čiernej, prípadne sivej.

 

 

Farba pokoja a sebavedomia

Tento výrazný farebný odtieň je upokojujúci, ale zároveň sebavedomý. Do domácností vnesie pokoj, a to i do tých najrušnejších miestností. Hodí sa taktiež do spální – ak sa bojíte tmavých farieb a ich optického vplyvu, môžete odtieň NAVAL použiť len na jednu zo stien, vynikne v záhlaví postele.

Zo spálne vytvorí upokojujúci úkryt. Nebude sa však „nosiť“ len na stenách, zaujímavo vyznie aj na kuchynskej linke, či menších kusoch nábytku. Je tiež skvelým podkladom pre domácu galériu. Podčiarkne význam zavesených obrazov, fotografií a ďalších umeleckých diel.

 

Sue Wadden, riaditeľka marketingu farieb v spoločnosti Sherwin-Williams na margo vyhlásenia farby roka povedala:

„Použitie farieb v interiéri sa mení. Už nejde iba o tom, ako vyzerá priestor, ale i o to, ako sa cítite. Každý potrebuje cítiť podporu a inšpiráciu – pri duševnom, ale tiež fyzickom výkone a pri hľadaní emocionálnej pohody. Námornícka modrá pripomína nočnú oblohu, na ktorú ľudia po stáročia hľadeli ako na múzu, ale i vtedy, keď hľadali odpoveď na zložité otázky.“

Zdroj: Viete, aká interiérová farba bude hitom roku 2020?